Yıl 2018 ve hala Atatürk’e hakaretten ülkemde insanlar tutuklanıyor!

put.jpg

“Puta tapmayın, Atatürk ilah değildir” diyen kadın tutuklandı!

Edirne’de 10 Kasım törenleri sırasında Atatürk aleyhinde sarf ettiği sözler nedeniyle polis tarafından gözaltına alınan kişi tutuklandı.

Polis ekiplerince tören alanından uzaklaştırılarak üzeri ve çantası aranan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi olan Şahin, daha sonra ‘Atatürk’e hakaret’ suçlamasıyla gözaltına alındı.

PİŞMAN OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Edirne Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Emine Şahin, pişman olmadığını Atatürk’ü bu şekilde anmanın dinine aykırı olduğunu savunarak tören alanına da bilerek geldiğini söyledi.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Geceyi gözaltında geçiren Şahin, işlemlerinin ardından Edirne Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan Emine Şahin, ‘Atatürk hatırasına alenen hakaret’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Yıl 2018 ve AKP 16-17 yıldır iktidarda ancak Atatürk’e hakaret suçundan insanlar tutuklanmaya devam ediyor ve özellikle son dönemde başkan olduktan sonraki dönemde yani giderek arttı. Şunu söyleyeyim Atatürk’e hakaret etmenin bir anlamı mantığı yok zira beğen yada beğenme bu ülkenin kurucusu ve milli mücadelenin önderidir.

Ancak hakaretten dolayı insanların tutuklanması çağ dışı, tipik Sovyet rejimi, para cezası verirsin park bahçe temizleme cezası verirsin kınama cezası verirsin ama tutuklama olmaz böyle bir şeyi kabul etmiyoruz.

AKP ve Erdoğan ise sadece seyrediyor. Aslında bu tutuklamalar AKP ve Perinçek ittifakının bir bedeli diyeti. Yargıyı Fetö’den temizliyorum diyerek binlerce hakim savcıyı meslekten ihraç eden akp yerine ulusalcıları doldurdu buna mecbur edildi. Mecliste bugüne kadar tek bir yasa teklifi dahi vermediler Atatürk’ü koruma kanununa dair. Kanunda ufak bir değişiklik yapmak yeterli. Tutuklama kısmını kaldırırsın kabahatler kanununa alırsın hepsi bu.

edirneAyrıca kızın üniversite öğrencisi olduğu söyleniyor ve kılık kıyafetine bakınca marjinal bir tipi var görünüşte. Tipik 28 Şubatın Fadime Şahin tertibine benziyor. Birileri oyun tezgahlıyor sıradan vatandaş ise sadece seyrediyor.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s