Çürümüş AKP zihniyeti, 600 yıllık türbeyi kIraathaneye çevirdiler

Tokat Belediyesi’nin resmi internet sitesinde 13. yüzyıldan kalma türbenin millet kıraathanesi yapılmasıyla ilgili tadilat fotoğraflarını paylaşarak, şu ifadelere yer verildi;


“13. yüzyılda Mesut Bin Keykavus tarafından imaret olarak yaptırıldığı tahmin edilen Şeyh Meknun Türbesi, belediyemiz tarafından 1 yıl gibi bir sürede restore edilerek 2018 yılında Millet Kıraathanesi olarak hizmete açıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın önem verdiği projeleri arasında yer alan Millet Kıraathaneleri’nin ilkini Yeşilırmak kenarında bulunan Zaviye’nin çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarını yaparak Millet Kıraathanesi olarak halkımızın hizmetine sunduk. Tarih ve kültür şehri Tokat’ımızda Millet Kıraathanesi olarak kullanılan tarihi yapı, sohbet halkalarının ve kültürel buluşmaların yeni merkezi oldu. İkramların ücretsiz olduğu Kıraathane, kitapseverlerin yeni buluşma noktası oldu”

Çürümüş AKP zihniyeti, 600 yıllık türbeyi kIraathaneye çevirdiler” üzerine 2 yorum

  1. İçini gördünüz mü? Bu haberlerle araştırma acziyetimizin halen gitmediğini görüyorum. Birilerini karalarken komik duruma düşüyoruz, hele ki şu yoruma da bakınca hakikaten komik 🙂
    Yahu en azından adamlar restore etti, içindeki kabre dokunmadı ve çevreletti. Ayrıca ikramlı içecekler, kitaplık ve kültürel bazı buluşmalar da gerçekleşiyor. chpkk gibi yıkıp ahır yapmamış 🙂 Çok komiksiniz. Biri de gelmiş altına chpkknın camileri ahır yapmasıyla kıyaslamış. Sonra neymiş efendim aydın yazar aydın kitle.

  2. Ne garip. Yıllarca cehape camileri ahır yaptı diye politika yap ama sen git kutsal yerleri yık, sat veya kıraathane yap :). kişi kınadığını yaşamadan ölmez derler diyeceğim ama bunların adeta yansıtma. yani kendi haltlarını hep cehape deyip, dışarvurnuşlar. bu halk bu gerçeği ne zaman anlayacak acaba.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s