Trump’ın Erdoğan’a gönderdiği hakaret dolu skandal mektup

Mektup Amerikan medyası tarafından 16 Ekimde sızdırıldı oysa mektup 9 Ekimde yazılmış. Erdoğan’a hitaben “APTAL OLMA” ile biten bir mektup. Mektuba Türk tarafı ne cevap yazdı şimdilik bir bilgi yok, çöpe attık diyorlar.

Fox News ve CNN, Trump’ın Erdoğan’a yazdığı 9 Ekim tarihli mektubunu yayımladı. Beyaz Saray’ın doğruladığı mektupta Trump, Erdoğan’a ‘sert adam olma ve aptal olma’ diyor ve SDG ile anlaşmasını tavsiye ediyor. Trump, ayrıca Türkiye ekonomisini mahvedeceği tehdidini de tekrarlıyor.

9 Ekim tarihli mektupta Trump Erdoğan’a “sert adam olma, aptal olma” diyor. Trump Erdoğan’a Suriye Demokratik Güçleri Komutanı Mazlum Kobani’nin kendisiyle müzakereye ve daha önce vermediği tavizler vermeye hazır olduğunu söylüyor. Trump Erdoğan’a Türkiye ekonomisini mahvedebileceğini söylüyor ve bunun küçük bir örneğini Rahip Brunson olayında yaptığını da belirtiyor.
Mektupta Erdoğan’a “iyi bir anlaşma yapalım” diyen Trump, “Siz binlerce insanı katletmekten sorumlu olmak istemezsiniz, ben de Türk ekonomisini mahvetmekten -ki yapacağım- sorumlu olmak istemem. Rahip Brunson konusunda bunun küçük bir örneğini gösterdim size” diyor.


Mektup şöyle devam ediyor:


“Bazı sorunlarınızı çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratmayın. Büyük bir anlaşma yapabilirsiniz. General Mazlum sizinle görüşmek istiyor. Ve geçmişte asla vermeyecekleri tavizleri vermeye niyetli. Yeni elmie geçen mektubunun bir kopyasını gizli olarak gönderiyorum.
Bu konuyu doğru ve insani bir yolla hallederseniz tarih size olumlu bakacak. Eğer iyi şeyle gerçekleşmezse tarih size ebediyen şeytan olarak bakacak. Sert adam olmayın! Aptal olmayın!
Daha sonra sizi arayacağım!
Saygılarımla.”

İşte mektubun orjinali

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s