Atatürk Bira ve Eroin Fabrikalari

ATATÜRK’ÜN BİRA ve EROİN FABRİKALARI

 • Cumhuriyet dönemi çok ilginç bir dönemdir. Halka açık parklarda Atatürk Orman çiftliğinde vesair yerler de bira festivalleri düzenleniyor milli içeceğimiz “BİRA” olarak reklam ediliyor gençler bira içmeye eroin kullanmaya teşvik ediliyor kırsaldan aileler park ve içki içilen yerlere davet edilerek bira içirilme törenleri düzenleniyor.Çok ilginç. Gerçek mana da bir devrim yaşanmış ahlaksız bir devrim. 1912 yılında Lahey’de Afyon kullanımı yasaklanırken 1930’lu yıllarda Atatürk Türkiyesinde Eroin TÜRK LOKUMU diye satılıyordu.

  atatürk eroin

  bira atatürk

  Manevi kızı Ülkü Adatepe’ye içki içirirken

  biraa biracılar

  bira-icen-cocuklar-ankara-bira-fabrikasi-atatc3bcrk-bira-fabrikasi-icki-fabrikasi

  Bira içirilen köylüler


  eroin heroin milli uyuşturucu taksim eroin fabrikası

Atatürk Bira ve Eroin Fabrikalari” üzerine 53 yorum

 1. Hikaye aslında biraz daha geri gidiyor. Meşhur Bayer ilaç firması, 1897’de mucize bir ilaç keşfetti. İlacın etkilerini tam anlamak için, ilacı damarına enjekte eden bir mühendis, “Kendimi kahraman gibi hissediyorum” deyince, adını kahraman manasında Heroin koydular. Eroin, eczanelerde aspirin gibi satılmaya başlandı. Tıpkı bir dönem ecstasy’nin eczanelerde zayıflama hapı olarak satıldığı gibi. Koskoca Freud, nane-limon yazar gibi reçetelere kokain yazdıktan sonra…

  15 yıl sonra eroinin sonuçları ortaya çıktığında iş işten geçmişti. Lahey’de derhal uluslararası bir toplantı yapıldı, eroin üretimi ve dağıtımı tüm dünyada yasaklandı. Ancak üretim kimi ülkelerde bir süre daha devam etti. İşte bugün eroin trafiğinde adı anılan ülkelerden biri olmamızın kökeninde taaa o günler var. Dünyadaki en kaliteli afyon üretim merkezi Anadolu’ydu. 62 vilayetin tamamında afyon ekimi yapılıyordu. Afyonun yasaklanması, bundan ceplerini dolduran Osmanlı elitlerinin işine gelmediği için imparatorluk sözleşmeye imza koymadı.

  Baaam Balkan, baaaam Birinci Cihan, baaam Kurtuluş Savaşı derken, Türkiye eroin cenneti haline geldi. 1926 yılında İstanbul’da üç ayrı eroin fabrikası vardı ve bunların ciroları 10 milyon Türk Lirası’na varmıştı. 1929 Buhranı’nı bu parayla atlattığımızı söyleyenler var. Eroinin iç pazara satışı yasaktı. Buna karşın, başta fabrika işçileri olmak üzere toplumun farklı kesimlerine yayılmıştı. Mesela Sağlık Bakanı Rıza Nur’un eşi ile oyuncu Afife Jale, morfin bağımlısıydı. Balık Pazarı’nda yapılan afyonlu şaraplarının kafası efsane halinde dilden dile yayılıyordu.

  İSTANBUL ZAMANIN AMSTERDAM’I

  Arjantinli’sinden Japon’una kadar tüm dünyadan eroin kaçakçıları İstanbul’da toplanmıştı. Anlaşıldı mı o yıllarda patlayan gece hayatı? O revüler, beyaz Ruslar? İçki yasağı döneminde organize olan New York mafyası Lucy Luciano, yasak kalkınca Türklerle eroin kaçakçılığı işine girmişti. 1930’da New York’ta yakalanan Alesia gemisinde Türkiye’den yüklenen 500 bin dolarlık morfin bulundu. O sırada kongre üyesi olan ve sonradan New York Belediye Başkanı olacak Fiorello La Guardia, Türk mallarına karşı ambargo öneriyordu.

  Türkiye’ye ambargo bir yana, Kurtuluş Savaşı’mıza katılmış gemiler eroin takibine alınmıştı. Sonuçta Atatürk bir dizi düzenleme yaptı. Fakat bu önlemler uyuşturucu lobisinin yoğun muhalefetiyle karşılaştı. Önce Uyuşturucu Maddeler İnhisarı kurularak uyuşturucu satışı, devlet tekeline geçti; devlet artık resmen eroin satıyordu. Sonra bu tekel, 1937’de, Toprak Mahsulleri Ofisi’ne dönüştürüldü.
  Bu Toprak Mahsülleri Ofisi şu an %95 ihracat yani başka ülkelere (çoğunluğu ABD ye) % 5 i iç piyasaya olmak üzere 100 ton civarındadır.
  Halihazırda Dindar bir Hükümetin Seçim mitinglerinde elinde kuranı düşürmeyen başbakanının izni ile Afyonkarahisar İli Bolvadin İlçesinde AFYON ALKALOİDLERİ FABRİKASI İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜnde üretilmektedir.

  Cunhuriyetin ilk yıllarında tüm dünyada üretimi serbest olan ama dağıtımı ve kontrolü sıkıntılı olan bir ürünün ülke ekonomisine getirdiği para haram, 2018 de İslamın savunucu AKP li hükümet üretirse ve bunlarla İslam eliyle çocukları zehirlerse Helal.

  Abowwww Din elden Gidiyor. Saldırın Mücahitler Dindarlar Tüm Atatürk İlkelerine getirilerine medeniyete aydınlanmaya tüm ışıklara saldırın. Karanlık gelsin sizde istediğiniz gibi at koşturun.

  • “Atatürk döneminde getirilen aydınlanma” HAHAHA. Güneş dil teorisi “niagara- ne yaygara”. Şapka devrimi, giymek istemeyip eylem yapan 8 rizelisi idam et. Cumhuriyet getir terakkiperver partiyi 7 ayda korkudan kapat. 1926 izmir suikastı tiyatrosunda sana muhalif İttihadcıları as, kazım paşayı ev hapsine at latife hanımı eve hapset, mahkemeler önüne geleni yargılasın “inkılab kanunları anayasadan üstündür densin” hemde temyizsiz avukatsız. sene 1930 diktatör söylentisi korkusundan Serbest fırkayı kurdur seçime sok, bir bak binlerce kişi katılsın “kurtarın bizi sloganları atılsın” izmirde biinlerce kişi mitinge gelsin belediye seçimlerinde jandarma zorla chp’ye oy bastırsın, ona ragmen milyon oy alsın serbest fırka, mkemal korkudan partiyi kapatsın. Astığım astık,kestiğim kestik. Aydınlıkmış, siktirin gidin efendim. Sizin aydınlıgınız dans,eroin,içki,seks dörtlüsünden sanki uzaya çıktınız bunca sene.Akp uydu yollarken heykel,milli bayram bok püsür derdindesiniz yeter artık.

 2. Gerçekleri öğrenmek isteyen araştırsın wikipediadan ama malesef kemalist geçinen ibneler götünüz yemiyor gerçekleri öğrenmek için neden? Yıllardır beyinlerinizin yıkandığını öğrenmek pis koyar gerçekleri kaldıramazsınız, vay yalanmış montajmış mış mış ta mış mış sizin beyinleriniz montajlanmış , artık yeterince tarafsız tarih sayfaları var sadece araştırmanız gerek ama dedik ya nerde sizde o yürek, cahil ve körü körüne hürriyet den yani bir siyonist yahudi gazetenin yazdığından öğrenirsiniz tarihinizi, yazın bakıyım wikipedia ya munis tekinalp kemalismın ruhunu yazan gerçek ismi neymiş ve kime hizmet ediyormuş totoşlar

 3. Bu sitede acilan konularin kimler tarafindan gerceklestirildigini biliyorum artik. Tamamen Atatürk, laiklik, Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milleti ve demokrasi aleyhinde ve yobaz dinci takimi ve Osmanli, seriat sevdalisi, Necip Fazil denilen “ibne”ye ve “Misiroglu” denilen Osmanli artigi-sarlatana bile yer verebilecek kadar alcak, tek kelimeyle “KARDES KAVGASI” na zemin hazirlayan “PUŞT” veya “PUŞT”lardan olusan bir site diyerek son bir kere daha ELVEDA diyorum.

  • zaten sizin gibi düşünmeyen herkes puşt, şerefsiz, yobaz ,artık değilmi arkadaşım bize göre siz sadece ve sadece körsünüz.

  • bay mamut….iyi de, hoş da,,büyük atanızı ,niçün 5816 no’lu kanunla,,,,””dikkat kanunla dedim”” (hukuki değil) koruyorsunuz,,,,sen o muazzam bilginle cevap ver bakalım ,,,bay mamut,,PAVLOV’U okudunmu..??..””şartlı reflexten””” haberin varmı…..””öğretilmiş çaresizlik””’ diye bir şey duydunmu..?duymadığını zannediyorum,,,sana tavsiyem araştır,,,,böyle kulaktan dolma gidersen,,,kimler tarafından öpüldüğünü ,bilmezssin,,anlamazssın…yaaa bay mamut…..otlaklarda ömrün geçer.

   • Çok bildiğini sanan arkadaşım, 2 dakika araştırsan 5816 sayılı kanunu kimin(Adnan Menderes), hangi tarihte(25.07.1951) çıkardığını görür rezil olmazsın..
    Sana da kulaktan doldurmuşlar anlaşılan, kendi tavsiyene uy; senin de ömrün otlaklarda öpülerek geçmesin, öptüm seni.
    Demokrat Parti, 7 Ocak 1946’da kurulan, dört yıl sonra yapılan seçimlerde (14 Mayıs 1950’de) 27 yıllık tek parti dönemini sona erdiren, Türkiye Cumhuriyeti’nde çok partili seçimle iktidarı kazanmış Türk siyasi partisidir.
    Demokrat Parti (1946) – Vikipedi
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Demokrat_Parti_(1946)
    Not: sana tavsiyem; Menderes o kanunu hangi sebeple çıkardı bir araştır bakalım. kulağına doldurmasınlar yine.

  • A mına koduumun çocuhu sen osmanlının son ordudu sayesinde bu devlette ysdıyordun csnakalde Tarih hepmosmsnlı ordusu diue gecer ermeni piçi

 4. ALINTI:
  millicumhuriyet Ekim 28, 2016 5:45 pm
  Yıl 1925… Cenevre Uluslararası Sözleşmesi tıbbi…..

  Sen ne alemsin yahu?
  1- Bütün burada konulasan bokluklar senin isin olmasin?
  2- Yazinin rengi “KIRMIZI” olduguna göre, nasil yapabildiginin ispatidir bu!
  3- Zaten “avatar”in da amacini izah ediyor.
  4- “O” diye niteledigin kisinin adini acikca yazmaktan neden kaciniyorsun?
  5- Konuyu (ya da konulari) acan sen isen ve de kastettigin kisi “O” ise, “O”nu temize cikarma cabalarini anlayamiyorum!
  5- IP-Adresim hayirli olsun sana!

 5. Yıl 1925… Cenevre Uluslararası Sözleşmesi tıbbi gereksinim dışındaki afyonun üretimini yasakladı. Haşhaşında dünyada en yüksek oranda afyon bulunan Türkiye bu anlaşmayı imzalamadı. Türkiye’nin 62 ilinde haşhaş üretimi serbestçe yapılıyordu.

  Aynı yıl bir kararname ile Türkiye’de “kokain ve sair narkotiklerin” üretimi yasaklandı.

  Yıl 1926… Türk Ceza Kanunu’na esrar, eroin gibi narkotik maddelerin üretimi, ticareti ve kullanımıyla ilgili hükümler getirildi.

  Ama aynı yıl Türkiye’de ilk “eroin”, Taksim Gezisi’ndeki Mecidiye Kışlası’nda Japonların kurduğu fabrikada, ayda 200 kilo üretildi. Üç yıl sonra iki ayrı şirketin eroin üretimi izledi. Üçüncüsünün ortakları arasında, daha sonra Başbakanlık yapacak olan Hasan Saka da vardı.

  O yıllarda Türkiye’deki 27 sanayi kuruluşunun toplam kârı 2 milyon lira iken, bu üç eroin fabrikasının kârı 15 milyon idi! Üç fabrikada ayrıca afyondan kodein, morfin, dionin de üretiliyordu.

  Yıl 1930… Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin kurucusu Ord. Prof. Mazhar Osman “eroin kullanımının yaygınlaştığını saptayan” ilk tıp adamı oldu. “Japon kıyafetlerinde bir şeytan önümüze çıktı!” demesinin nedeni, ilk hastaları Japonların eroin fabrikasının işçileriydi.

  ***

  Yıl 1931… Bu salgına son vermek isteyen O, eroin fabrikalarının kapatılmasına karar verdi. Karar Halk Fırkrası’ndan geçti. Ancak fabrikalardan girdileri olan bazı milletvekillerinden dolayı TBMM’ye takıldı.
  Yıl 1933… O, dediğini yaptı. Üç fabrikayı da kapattı. Bunu kanıtlamak için İstanbul’daki bir Amerikan kadın gazeteciyi de kapatılan fabrikalarda gezdirdi.

  Kadın gazetecinin kimliğine ulaşmak olanağım olmadı. Ancak Louise Bryant olduğunu sanıyorum. Rusya’daki devrimi izlemiş olan, Vladimir Lenin ve Leon Trotsky ve hatta orada Enver Paşa, Türkiye’ye gelmeden önce de İtalya’da Benito Mussolini ile mülakatlar yapmıştı.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/97263/O_ve_Bu__3__.html

  • işine gelen kısmını paylaştığın yazının işine gelmeyen son kısmını da ben paylaşayım;

   Yıl 2011… Bu’nun iktidarında Türk gençliği “bonzai” denilen bir uyuşturucu ile tanıştı! 2.5 yılda 40 ile yayıldı.
   “Ottur günahı yoktur!” söylemi ile pazarlanan “bonzai” ot olmayıp yavşan otuyla fare zehiri, böcek ve tarım ilaçları bulunan 28 değişik yöntemle üretilen “cannabinoid” adlı bir kimyasal uyuşturucudur.
   Kilosu 60 bin liradan Türkiye’ye giren bonzainin 3 gramı Avrupa’da 75-90 lira iken Türkiye’de 5 lira… Özellikle liseli gençler arasında yaygınlaşan, hatta internetten de satılan bonzaiden bir ayda 300 kişi öldü!
   Ailesinden para alamayan çocuklar ya hırsızlık ya da “torbacılık” yaparak tüketimlerini karşılarken, yeni gençlerin zehirlenmelerine de yol açıyorlar. Kızlarda ise fuhuş öne çıkarken, bonzai türban bile dinlemiyor!
   Yetkililer 2 bin gencin tedavi edilmek için başvurduğunu söylüyor. “Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Federasyonu (UBAM)” Başkanı Dila Temizer Ankara’da bağımlılık köyü kurularak gençlerin burada tedavilerini planladıklarını açıkladı.
   Bu’nun hükümeti ise bonzai ile “mücadele” yerine “yaymaya” yönelik çalışıyor! Hâlâ bonzai için Türk Ceza Yasası’nda, eroin, kokain, esrar gibi bir hüküm düşünülmüyor.

 6. Burada icki icirtilen cocuklardan bahsediyorsun ya, Atatürk ve günümüzdeki Atattürkcülerden hic beklenmeyecek bir davranis. 14 yas, hatta 7 ve hatta 4 yaslarindaki kiz cocuklarinin “bacak”larinin görünmesi olayini sizler, maneviyatcilar düsünebilir ve “cinsellige” baglayiverirsiniz hemen. Biz Atattürkcüler böyle bir sey düsünemez, hayal bile edemeyiz. Ama bu sizlerde, yobazlarda alinan egitim, aile ya da cevre yoluyla “bastirilmis duygularin” disa vurumudur bu ve tedavisi cok zor bir hastaliktir. Hatta bu hastalik erkek cocuklara tecavüz safhasina da varmaktadir (bakiniz: medya, ama yandas medya degil)
  …ama böyle olaylari dahi sizler “bir kerecikten ne cikar?” adiligine götürebilecek kadar ALCAKSINIZ da!

  Not: Unuttum alttaki yazimda belirtmeye > IP-Adresimdeki noktalari cikar yalniz alirken, ACITABiLiRLER, bu da kiyagim olsun sana!

 7. Senin gibi bir ATATÜRK düşmanı görmedim git de biraz Araştırmacı Yazar İlknur Güntürk KALIPÇI yı araştır ve izle belki o zaman aklın başına gelir. SOYSUZ KÖPEK-PİÇ KURUSU bir kişisin sen….

  • sende rıza nur un yani atatürkün sağ kolunun kitabını oku gerçi yasaklandı gerçekleri yazdığı için, bide kemalizmin ruhunu yazan munis tekinalp yani gerçek adıyla moiz kohen siyonist piçinin kitabını oku, kendi kendine ne kadar cahil gerizekali bir piç olduğunu anlarsın medusa, ha ben demıyom wikipedia dan araştırabilirsin, ama götün yemez gerçekleri öğrenmek için

 8. Bu sitede acilan konulari hangi amcikagizli aciyorsa, ya küfredilmekten zevk alan biri, ya esine ender rastlanan bir “provokatör”, ya da daha önceden belirttigim gibi IP-Adresi toplamaya merakli bir GÖT…
  Ulan ibne, firsat ver bizlere, biz de konu acabilelim burada, eger götün yiyorsa!
  IP-Adresimin uzunlugu da girsin sana…

 9. Sayın mal admin, bu yazıklarını okuyup yanlış düşüncelere saldığın insanların hakkını nasıl ödeyeceksin ? İnsan müsvettesisin

 10. Birader boş boş şeyler yazmayın.
  Kızına bira içirirken demişsin bunu benden daha iyi biliyorsun ki elinde ki malt şişesi fakat bira değil.
  Günümüzde de zaten Ülker tarafından Maltanalar satılıyor.

  Kurulan uyuşturucu fabrikaları vs. gibi şeyler de büyük yalanlardır.

  Siz tarihini bilmeyen yada görmezden gelen ve tarihini lekemeye çalışan kişilerin esirisiniz.

 11. Atatürkü tartışmanın, O’nun yaptıklarını ya da yapmadıklarını tartışmanın bu ülkeye hiç bir faydası yok. Günahıyla sevabıyla ömrünü tamamlamış, Ne yaptıysa milletin önünde yapmış Millette kendi vicdanında sorgulamış: hak vermiş veya vermemiş. Aradan 80 sene geçmiş. kör döğüşü ile gereksiz polemiklerin içinde boğuluyoruz. Evet Atatürk değerlidir din üzerindeki tasarrufları tartışılsa da, devrimlerin gerekliliği miiletin vicdanında hakkettiği yeri bulsa da bulmasa da Atatürk bu ülkenin değeridir. Hakaret etmek kimseye ne bir şey kazandırır ne de var olan sorunlarımızı düzeltir. Fikirlerimizi beyan ederken lütfen değerlere hakaret etmeden, edebimizle sonu şiddete varacak tartışmalardan kaçınmaya özen gösterelim. Bu Atatürk içinde, 2. Abdülhamit içinde,Adnan menderes içinde, Recep Tayyip Erdoğan içinde geçerli. Zira HAİNLER BELLİ… FETO GİBİ…

 12. Önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın.Bu konuda tek araştırma eseri yazan Cengiz Erdinç’in ” overdose türkiye ” kitabını okuyun.Tabii bir sinsi el onu piyasadan kaldırmadan önce bulabilirseniz…

 13. gazete küpüründe atatürk eroin fabrikaıs olduğunu anlamış ve kapatmış yazıyor. sizi gerizekalı embesiller okuma yazmanız da yok. bira şişeleri bariz fotoşop çünkü o tarihte öyle bardak daha icat edilmedi. bira bardağı tarihi yazın okuyun googleden. ecnebiler okuyun diye google yaptı siz hala okumuyorsunuz salak yobazlar.

  • Coca cola yeni ciktinda icindeki en onemli madde “Cocaine” idi( kokain) yani demek istiyorum ki tamam bu tur seyler kafa buliyor ve bagimlik yaratir,Ama, Tinner dahami iyi? Alkol dahami iyi? Bazi ari kesiciler dahami iyi? Coca colanin simdi icindeki maddelerin isanlara ne kadar zarar yaptini biliyormusunuz? Tuvaletiniz temiz tutmak isterseniz coca cola yi deneyin traffik kazalari dunyanin en cok olumler ise alkol icmisler direksiyonun basina gecmeden,Simdiki ilaclarin icine neler koyduklarin kutunun icideki bir okuyun,yan etkileri okadar cok ki bazilari Olmek olabilr yaziyollar! Simdi acaba eski ilaclar,eroin,cokain den mi olmek istiyorsun? Yada bugunki ilaclarin yuzunden mi olmek istiyorsun?

   • Hocam arabistanda da satışı yapılan biradır bu alkolsüz bira. Alkolsü bira cocuklar için faydalıdır diğer adıda malt yani maltana gibi. Dediğim gibi arabistanda da satılır ve doktorlar tavsiye eder. Şahsen banada tavsiye ettiler kum döktüğüm de. Yanlışlarıda düzeltmek gerek

    • Senin ölçütün Arabistan ise yolun yol değil. Arabistanda yapılan her şey mübah tabi sizin gibi puştlar için. Rezilsiniz kafası sikilmişler

 14. Ayberk Soylu Bey , Çok teşekkürler yazınız için , keşke uygar bir toplum olsak da örümcek beyinli yobaz kafalar kaybolsa

 15. Gazetenin başlığına takılmışsın. Ara sütünlarda diyor ki . Onu da Oku . Ayrıca ilk gazete kupüründe “1970 yılında yakalanan” diyor. Yani basımı 1970’den sonra bir araştırma haberi,

  “İlk 1936’da Japonların keyif ve neşe verir diye Çengelköy’de küçük bir atelyede başlayan ilaç üretimi bir kesimde rağbet görmeye başlamış ve bunun eroinden başka bir şey olmadığı anlaşılmıştır. Bu zararlı madde Atatürk’ün emriyle Çengelköy’de ki bu küçük fabrika kapatılmıştır.

  Bunu da sen atlamışsın kardeşim. Aynen yazıyor.
  Yani Atatürk ya da siyasi irade bunu yasaklamış. Merdiven altına dönmüş. 1953 yılında da idam ceza i hükmü idam olan kanunla tamamen yasaklanmıştır. Bunu da atlamışsın.

  Diğerleri gazete kupüründe Tekel’in yılda 33milyon litre bira ürettiğinden bahsediyor. Gel şimdi Tekel’in tarihçesine bir bakalım.

  TEKEL’in tarihçesi

  Osmanlı Hükümeti, Fransa ve İngiltere arasında imzalanan Ticaret Anlaşmasıyla tütün ithali yasaklanarak tütün için ilk defa 1862 yılında İnhisar kuruldu.
  1879’da çıkarılan “Rusumu Sitte” Kararnamesiyle tuz, tütün ve alkollü içkilerin inhisarı gelirleri yabancı bankerlere ve daha sonra 1883’de ise “Duyunu Umumiye”ye bırakıldı. Daha sonra Tütün İnhisarı İşletilmesi imtiyazı “Memaliki Osmaniye Duhanları Müşterek Menfaa REJİ Şirketi”ne devroldu.
  Tütün, Alkollü İçkiler, Tuz barut ve patlayıcı maddelerle ilgili “İnhisar” hizmetlerini yürütme görevi 1932 yılında kurulan inhisarlar Umum Müdürlüğü’ne verildi.

  BAK BURAYI İYİ OKU SEVGİLİ ARAŞTIRMACI GARDAŞIM Diyor ki : BİRA 1939 YILINDA DEVLET TEKELİ ALTINA ALINDI.
  Yani o senin beğenmediğin Atatürk kaç yılında vefat etti 1938. Yani 1 yıl sonra. Bunda da onu sorumlu tutamazsın.

  Yani Eroini de adam zaten 1936’da yasaklamış. Onların her dediğini doğru bil ve kabul et. Ondan sonra nasıl yanlış yönlendiRİldiğini sana hasBelkader benim ki biri sana gösterdiğinde de, şöyle bir kafanı sıvazla.

  Tütün, alkollü içkiler ve tuz 1932, barut ve patlayıcı maddeler 1934, bira 1939, çay ve kahve 1942, kibrit 1946 yılında Devlet tekel’i altına alındı. Kahve 1946, kibrit 1952, barut, patlayıcı maddeler ve bira 1955 ve tütün 1986 yılında “Tekel” kapsamı dışına çıkarıldı.
  1941 yılından 1983 yılına kadar faaliyetlerini TEKEL Genel Müdürlüğü olarak yürüten ve bu tarihte Kamu İktisadi Kuruluşu (KİK) haline getirilmiş bu süreç içinde ayrıca Afyon Alkoloidleri hizmetlerini yürütme görevi de verilmiş ancak 1984 yılında bu görev geri alındı
  11 Mart 1987 tarihinde Şirket Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TEKEL) adını aldı.

  • Hadi tamam bunları anladım, ya yukardaki resimler? İçki içtiği biliniyor amaokul kitaplarında yok, içki içmeyen, Müslüman gösterilen bir Atatürk yaratılmış maalesef kabul edin veya etmeyin resmi belgeler ortada. Din hakkındaki görüşleri de mi öldükten sonra oldu? Madem konuşup tarışacağız o zaman medeni şekilde ayan beyan konuşalım herkes fikrini söylesin ve yalan dolan hilebazlığa başvurmayalım.

   • Siz içki içmenin kabahat olduğunu düşünüyorsunuz. Ben ise son derece keyifli bir faaliyet olarak görüyorum. İnsanları başını örten örtmeyen, içki içen içmeyen, mini etek giyen giymeyen, sarıklı sarıksız diye ayırmanın ne kadar kötü bir şey olduğunu daha çok yakın bir geçmişte tecrübe etmişken, şimdi çıkıp içkiye takılmanızı doğru bulmuyorum.

 16. Siz ,ALLAH inancı olduğunu iddia eden mahluklar!ALLAH yapılmayan bir seyi yapılmış gibi göstermenin,birine iftira atmanın,kullarının, yarattığı kulları arasında ayrım yapmanın,KUL HAKKININ nasıl bir GÜNAH olduğunu söylerken,KURANımıza bunu yazmışken ,siz, ALLAH inancı olduğunu söyleyen mahluklar, evet siz! nasıl bir inançtır ki sizinki söylediklerinize ters düşmektedir YAPTIKLARINIZ!!!BEN BU SÖYLEDİKLERİNİZDEN SONRA ATAMIN YA DA BİR BAŞKASININ DEĞİL SİZİN ALLAH İNANCINIZI SORGULAR,YAPTIKLARINIZA DA DEĞİL SÖYLEDİKLERİNİZE BAKARIM.HOŞ NAMAZ KILAR İFTİRA ATARSINIZ!!!!!
  AMA RABBİM GÖRÜYOR !..

  • kardesim dunya biliyorki ataturk dinsizdi ne iftirasindanbahsediyorsun can dundarin belgeselinidemi izlemedin sen

   • Kimsenin ne olduğunu ve nasıl öldüğünü bilemezsin. Ya sende inanmıyon şirk koşuyırsun kuranın söylediğinin aksine bir insanın dinsiz olduğunu söyleyerek yada bilmeden günaha giriyorsun.

 17. Ulan …. bıkmadınız değil mi?Yalan haberden montajdan bıkmadınız.Elbet hepiniz hangi itlere biat ettiğinizi anlayacaksınız.Fetonunda sizinde allah belasını versin.

  • Küfürleri kaldırmıssın aferin.Peki sıpayı nerene sokacaksın ?Şimdi seni küfürden başka ne haklar?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s