Atatürk’ü seviyor musun?

WordPess kullanıcılarına okuyucularına ve internet kullanıcılarına  sormak isterim,cumhuriyet rejiminin kurucusu Mustafa Kemal’i seviyor musunuz? Yada saygı duyuyor musunuz? Yoksa kayıtsız bir bakış mı var?

Doğrusu Türkiyede Mustafa Kemal hala bir tabu ve üzerinde etraflıca ve bağımsızca konuşabilmek çok zor. Örneğin milli mücadelenin en önemli isimleri Mustafa Kemal, Rauf  Orbay, Ali Fuat Cebesoy, Kazım Karabekir. Ancak Cumhuriyetin ilanında sadece Mustafa Kemal var. Sizce Kazım Karabekir cumhuriyete karşı mıydı? Elbette hayır, ancak savaş sonrasında Mustafa Kemal tüm ipleri elinde toplamak için bu önemli isimlerin hepsini pasifize etti. Bir şekilde iktidarından uzaklaştırdı. Savaşta yapılanlar doğruydu peki ya savaştan sonra yapılanlar. Onların içinde yanlış olan hiç bir şey yok muydu?
Mustafa Kemal’i nasıl değerlendiriyorsunuz?Atatürk’ü seviyor musun?” üzerine 132 yorum

 1. ben de inceledim yazılanları okudum daha da bu siteyi açıp bakmam. o kadar imanlı iseniz, kimsenin imanını sorgulayamazsınız. o kadar bilgili iseniz osmanlı tarihini istediğiniz yerden okumayacaksınız. herşeyin Allah’dan geldiğine inanıyorsanız Atatürk’ü de Allah nasip ettti diyeceksiniz. ben derim şükrler olsun. sen de o kadar imanlı isen vardır bunda da bir hikmet de. olan depreme küfür edebiliyor musun, edemezsin Allah’dan. o zaman mezarında bir insana bu ne küfürdür. bu ne zihniyettir, bu ne imandır, bu ne yurt sevgisidir. Bu ülkede her ırk var, her mezhep, her din var.
  Din iman herkesin Allah ı ile arasındadır, ibadet yerleri de var, ben kimsenin bu namazda camiye giremedim mağdurum dediğini görmedim.bu ne öfke. ibadet inanç insanın ruhunu temizler, ben bu yazanlarda kimsenin ruhunu temizlediğini hissemedim.
  memleket meselesi ise kimsenin gücüne gitmesin tek dil tek bayrak tek vatan beğenmeyen , beğendiği yere gitsin.

 2. Hz.Muhammed yada ashabı hakkındaki bir ton çelişkili yazıları hiç tereddütsüz “o zamanki şartlar öyleydi” diyerek fanatikçe savunurken (onların ne olduğunu sormayın bir sürü var) osmanlının çökerttiği ve o çökmüşlüğün, kokuşmuşluğun içinden, bir asker tarafından çekip çıkartılmaya çalışılan gencecik cumhuriyetin yaptığı acemilikleri acımasızca, insanlık dışı bir şekilde eleştiriyorsunuz. sitenizi inceledim resmen zehir kusuyorsunuz, Aydınlatma değilde çamur atma yöntemiyle saldırıyorsunuz. Mesela “Atatürk Türkiye’yi tek başınamı aldı” tarzı salakça söylemleri her seferinde dillendiren sizler Fatih istanbulu “Tek başınamı aldı” diyemiyorsunuz, diyenlerede verecek cevabınız yok…
  İster yayınlayın isterseniz yayınlamayın okuduğunuzu biliyorum ya bu bana yeter.

 3. GERÇEK TÜRK ADAMIN HASI,TÜRKİYELİ İSE SOYSUZ KAHPEDEN DAHA AŞAĞILIKTIR.YAŞASIN TÜRKİYE DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ!TÜRKİYE-KORE KARDEŞTİR.

 4. BENİM GİBİ DÜŞÜNMEYEN SOYSUZ TÜRKİYELİ’NİN YAŞAMAYA HAKKI YOKTUR.CENGİZHAN ATAM AŞKINA!

 5. dünya üzerinde kendi bokuyla oynamayan tek müslümanı bol ülke Türkiye. Somali islam cumhuriyeti gibi sünnet peşinde gittiği için mi? yoksa afganistan gibi kuranı tam tatbik ettiği için mi? Filistin gibi yahudilerle savaştığı için mi? bir düşünün bakalım.

  Peygamberin karısı ile kimler savaştı? ve neden?

  Allah deyip vasıflı olan 10 tane adam sayın şurada?

  siz; şovmenlerin peşinde heder oluyorsunuz, kınadığınız mustafa kemal; sizin yere göğe sığdıramadığınız veledi zinalardan 100 kat fazla islamiyete hayrı dokunuyuor.

  • Bokuyla oynamayan müslüman ? Lan müslüman mini etek giyer mi ? Müslüman götünü başını belli eden şeyler giyer mi ? Bugün bir kıza dar pantolon giyme desen zoruna gidiyor bu kadar alışmış neyin müslümanından bahsediyorsun . Senin beynin yok beynin . Önce bi müslümanlığı bil sen . Ardından Abdulhamid Han’ı bi araştır beynini atatürke kiralamaktan vazgeç .

   • ona bakılırsa necaset yerlerini açık bi bir şekilde müslüman söylemez ulan velet senin isminin verilmesi bile MUSTAFA KEMAL VE ŞEHİT DÜŞEN MEHMETÇİKTEN dolayıdır sana sorarım ey yobaz insan kraliçe arı olmadan arılar tek başına koloni kurabilirlermi ??? mustafa kemal gibi komutan olmasıydı savaş kazanılabilirmiydi ey cahil insan soruyorum sana din uğruna benliğinden vazgeçiyorsun yönlendiriyorlar seni sana bu vatan ata sevgisini aşılayamamış anana babana acırım kimseyi müslüman putperest diye ayırma insanlık özgürdür dinde bile var zorlama yoktur müslümanlıkta yani boş boğazlık yapma cehaletini yok et !

    • 1) Şimdi ağzımı açtıracaksın illa sap adam hayvanlarda beyin yok kendini hayvandan sayıyorsan sorun yok.
     2) Atatürk’ünün çanakkale’de rütbesi ortada yavru sen daha neyin kraliçesinden neyin arısından bahsediyon .
     3)Senin atanı yollayan Vahideddin Han’a hain diyen senin atan .
     4) Ben vatanımı seviyorum ama ben varsam ALLAH-U TEALA’nın sayesinde varım adım varsa ALLAH-U TEALA’nın sayesinde var çünkü ben kadere iman etmişim demek ki sen mk Atatürk’e iman etmişsin .
     5) Yobaz mı benim sen mi çok açıksın bunu bir araştırmak lazım .
     6) Din uğruna mı ? Cahil ben miyim hala bu durumda ey gerizekalı Din uğruna hayatından vazgeçen atalarım var benim . Ayrıca ben türküm bunu övünmek veya dövünmek için savunmam çünkü bu da ALLAH AZZE VE CELLE’nin verdiği kaderin bir lütfudur. Ki sizler benliğinizi kaybetmişsiniz osmanlıdır sizin önceniz neren osmanlıya benziyor .
     7) Sen önce bi dön kendine acı . Boş boğazlık değil burda kimseye müslüman ol diye baskı yapmıyorum ey beyni olan ama işe yaramayan zat ben dostumu müslümandan seçerim diyorum buda benim özgürlüğüm ve hürriyetim bu konuda da sen beni baskı altına sokamazsın cehalet senden geliyor bu durumda .

     • sana verilen o soy adına tüküreyim ben git dinini yaşa herkesin ki kendine eğer benim ATALARIMA hakaret edersen TÜRKLÜĞÜN Başlangıcından beridir olan atalarıma seni seve seve TÜRK yaparım bu seve seve mecazi bir anlam anladın sen 😉 Eğer senin inandığın yaptığın müslümanlıksa hayvanları bizden aciz görmek müslümanlıksa vatana ihanet etmek ataya küfretmek müslümanlıksa inanmıyorum senin bu söylediğin müslümanlığına her allah demene inanmıyorum arkadaş benim MÜSLÜMANLIĞIMDA bu yok ! Bu arada insan kılıklı obje ben ataya iman etmem ki imanımı söylemişiin bu vebalin altında ezilmeyecekmisin yine sevap kazandım bi kişi daha cehenemlik iftira attın ve hakkım helal değil cehenneminde iyi günler koç ! :))

      • Ben hayvanları aciz görmedim . Aciz gördüğüm ortada diye düşünüyorum . Türklük ile bi sorunum yok . Ben türklüğü değil MÜSLÜMANLIĞI şeref biliyorum . O nedenle türk olmasam da olur çok sorun etmem . İnsan obje nesne neyse artık bağlamaz beni . Ben gördüğümü söylerim bir insanı bu kadar savunmak neyin kafasıdır. Yaptıkları ortada. Sen burada rant sağlarsın kolay bir şekilde çünkü atatürk denilen zatın adını bilerek seven yaptıklarını bilerek sevenden çok çok fazla . Umrumda değilsin beni hakkından dolayı cehenneme yollayan sen ” KİŞİ SEVDİĞİYLE BERABERDİR . DÜNYADA DA AHİRETTE DE . ” o nedenle aynı yerde kalırız bir süre çok mutlu olmana gerek yok ben zaten cennetlik olduğumu ima etmedim hiç cehennemin en dibine layığım belki ama umudum RABBİMİN merhametinden . Ve umudumu hiç kesmiyorum ve hayata karşı da sabır ediyorum . ESSELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BEREKATUHU VE MAĞFİRETUHU İNŞAALLAH selametle. Türklüğüyle haddinden fazla övünen insan 🙂

      • SENİN DİNİN SANA BENİMKİ BANA MANTIĞINA KÖKTEN KARŞIYIM.ÇÜNKÜ GERÇEK TÜRK ŞAMAN OLANDIR.GÖK MAVİ DURURKEN BETON YIĞINLARI ARASINDA İBADET ASLA YAPILMAZ.

      • Senin beynin çok güzelmiş ya 😀 Gerçek türkler bilgisayarda kullanmıyordu . Senin burda trollemende yanlış . Maden eski türklere bağlısın her yaptıklarını yap ki bi halta yarasın. Eğer sen değişebiliyorsan eski türkler de değişebilir ve MÜSLÜMAN olabilir. Bunu yadırgıyorsan sende yeni şekilde yaşama ve çabuk kır bu mesajı okuduğun bilgisayar veya teknolojik her neyse. …

   • lan müslamanlık konusunda ahkam kesmeden önce düşün bi hz.peygamberimizin sözünü DİNDE ZORLAMA OLMAZ burası laik bi ülke hristiyanıda var müslamanıda yahudiside dar pantolon isterse giyer isterse giymez sen kimsinde bunu yargılıosun

 6. Ulan ..edit.. atacaksanızda üstüruplu atın.Neymiş 20 000 cami yıktırmıs at …edit.. o dönemde olan müslüman nüfusu belli anadoluda toplam o kadar cami yok.

  *EDİT: Küfür

  • yavrucağız aç bak camilerin adları belli neyi inkar ediyon ? Şapka yüzünden şalcıyı bacıyı astı la senin atan uyan yavrum uyan küfürle olmuyor bu işler kimse senin atana bok atmıyor biz yaptıklarını anlatıyoruz sen aslında istemsiz bi şekilde doğruları söyleyerek bok diyorsun evet yaptıkları o kadar pislik . Araştırma yapmayı bilmeyen nutuktan atalarını tanımaya çalışan afet inanın yazdıklarıyla doğruları bulduğunu sanan insanlar yanlıştadırlar MK ATATÜRK . Al zaten canı sıkılın her sözü kamal a yoruyor bu sözde kamal a ait olsun …

   • şimdi sen atamın yanındamıydında bunları yaptı diyorsun eğer yapmışsa iyi yapmış bende aynısını yapardım vatanı hainlerden temizlerdim ımm peki senin gerçek babanın şuanki babam dediğin adam olduğunu nerden biliyorsun o gece ordamıydın eğer değilsen bende sürtük fahiseye çakardım ama kondom takardım senin gibi biri çıkmazdı

    • Senin babanın baba dediğin kişi olduğu ne belli ? Belkide tüpçü veya sucu mamülüsün atan var diye mi bundan eminsin ? O gün sende orda değildin. Ben anamdan babamdan şüphe duymuyorum ama senin duyduğum açık ve net. Bence ananı babanı tanımaktansa ALLAH’ı tanımak daha mühim. Sonuçta beni anamın babamın ameliyle değil kendi amelimle yargılayacaklar. Ben anamı babamı bilmeyeyim . Sen ise İSLAM’dan nasipsiz kal. Bence sen daha kötü durumdasın bir an önce uyan…

 7. BENİ YARATAN GÖK TANRI ATAMA ANT OLSUN Kİ,CENGİZHAN VE TİMUR ATAMDAN BAŞKASINI ASLA TANIMADIM.CESARETİ OLAN VARSA TANITSIN.YAŞASIN TÜRK DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ

 8. SEVİYORUM KARDEŞİM SEVECEMDE BAKIYORUMDA MİLLETTE İMAN TERAZİSİ VAR HERALDE ULAN 1938 YILI KASIM AYINDA KALBİNİMİ GÖRDÜNÜZ DE DİNSİZ DİYEBİLİYOSUNUZ.İMANIN KİMDE OLDUĞUNU YALNIZCA ALLAH (CC)BİLİR NE ALLAH ALLAH DEYİP GİBİ GÖZÜKÜP İÇLERİNDE ZERRE İMAN OLMAYANLAR OLABİLİR.HADİS:EĞER SEN BİRİNE KAFİR DERSEN ODA DEĞİLSE SEN KAFİR OLURSUN.! E NE OLACAK ŞİMDİ …..YOK CHPLI YOK KEMALİST KARDEŞİM ATATÜRKÜ SEVMEK İÇİN BİRŞEY OLMAYA GEREK YOK EDEPLİ BİR İNSAN PARA İÇİN SİYASİ ÇIKAR İÇİN GEÇMİŞİNE BOK ATMAYACAK İNSANLAR LAZIM İNADINA SE Vİ YO RUM

  • “EDEPLİ BİR İNSAN PARA İÇİN SİYASİ ÇIKAR İÇİN GEÇMİŞİNE BOK ATMAYACAK İNSANLAR LAZIM” işte bu nedenle sevmiyorum insan neden 2. ABDULHAMİD HAN’a kızıl sultan dedi ki geçmişine sövmesine gerek yoktu bence . Osmanlı tuğralarının üstünü kapatmaya gerek yoktu bence sadece doğuda 20.000 cami yıkmaya gerek yoktu bence . İşte bu yüzden sevmiyorum hatta inadına SEV Mİ YO RUMMM

 9. eveeet epey bi yorum okudum atatürkü seven biri olarak, lakın benim ona sevgim saygım din hakkındaki fikirlerinden değil ilkelerinden ve kişiliğinden dolayıdır, gökten indiği sanılan kitaplar Allah tarafındandır, kuranı okuyan onun uydurulmuş bir kitap olamayacağı anlar, ne gariptir ki Türk milletini gevur postalından kurtarmak için milletine liderlik etme şerefi bu kişiye nasip olmuştur, Atatürkün bize mirası ilim ve akıldır, Atatürkün yolu Türk milletini uçurur fakat Allahın istediği sadece bir milletin uçması değil, insanların kardeş olup müslüman olarak can vermesidir. Atatürkün din hakkındaki fikirleri kendisini bağlar,Yani bu kadar dahi bir insan kuranı okumamış mıdır ,ya da türkçe çevirisine bakmamış mıdır bilmiyorum, belki de zamanın şartları onu böyle davranmaya ve konuşmaya itti. Yani Atatürkün tam bağımsızlık fikri ve o duruşu emperyalistleri rahatsız etti, bozguna uğradılar. Laiklik ilkesiyle dindar gruplardan bi takımlarıyla din tüccarları ve dini maske edinmiş ajanlar da bozguna uğradı, sonra bunlar bir olup bu adamı tarihten silme gayretine düştüler.Gerek yok bunlara bizim yapmamız gereken bu adamın ilkelerine devlet politikasıyla ilgili olanları diyorum- şapka filan değil- uymak, zaten kendisi de diyor: ben size miras olarak dogma kalıplaşmış fikirler bırakmıyorum sadece ilmi ve aklınızı kullanın diyor.Yani bir kemalist atatürkün fikirlerini eleştiriyorsa eleştirebiliyorsa bunu düşünebiliyorsa esas o zaman Kemalist olmuştur, kavga etmeye gerek yok. ben namazımı da kılıyorum orucumu da tutuyorum ,atatürk inanmışmış inanmamışmış kendini bağlar, yani burada sevri imzalayanlara kızmayıp ta Atatürkten de nefret etmek mantıksızlık, biri müslüman memleketi veriyo gevura, atatürk dinsiz diyosunuz adam memleketi kurtarma uğrunda ömrünü savaşlarda geçiriyor, bizim tarihimiz kaderimiz tuhaf vardır bunlardan çıkarılacak dersler yeter ki nefret etmeyelim birbirimizden

  • Saygı değer hocam Adana telgrafını da bi ara araştırın . Dünyevi görüşü bizi bağlamaz ne yaparsa yapsın tabiki ancak insanların dünyevi görüşüde onu bağlamaz laiklik diye bas bas bağıran bir adamın arapçayı yasaklatması ardından ezanı türkçeleştirmesi nasıl bir laiklik olabilir ? devlet işinden ayrı olan dine neden el uzatıldı o zaman . Diyorsun ki dini kullananlar ayıklandı peki öyle oldu diyelim rizeyi bombalatmak dersim katliamını yaptırmak evlerindeki insanları gaz bombalarıyla öldürtmekte neyin nesi . İçki içmesi kadın düşkünü olması umrumda mı değil . Sirozdan öldü beni bağlar mı hayır . Ama bir şapka için bu kadar kıyım yapılması sırf dini savunuyor diye anadoludaki birçok insanın çok hazin şeyler yaşaması işte bu beni bağlar … Benim ceddim hıristiyanı yahudiyi bile rahat ve inanç özgürlüğü içinde yaşatmışken biri gelipde benim namus değerlerime ahlaksızlığı ekliyor dinime dil uzatıyor ve babaannemim atamın ninemin giydikleri elbiselere taktıkları başörtüsüne utançla bakıyorsa benim içinde bu insan kurtarıcı olamaz tam aksine bir hezimet ve utanç kaynağıdır . Ki bunu filistin cephesinde yaşadığımız hezimetle biliyoruz. Ki devlet politikası da ırkçılık üzere süregelmiştir oysa ALLAH-U TEALA açıkça belirtiyor ki : ÜSTÜNLÜK TAKVA İLEDİR.
   Irkla mezheple bilimle üstün olunmaz bu millet takvayı tekrar bulmadan aydınlık çağlarına geri dönemez. Unutmamak lazım ki mk Atatürk lider olabilmek için dini kullanan insanların başında gelir . Çünkü ben hilafet ve saltanat makamını korumak için bu yola çıkıyorum diyor . Ve meclisi bile kurban keserek açtırıyor . Sırf müslüman halkı arkasına almak için ardından ne oluyor tamamiyle bir müslüman karşıtı ve dikdatör. Bende bir türküm soyumu sopumu araştırmam bi üstünlüğüm yok ama ben osmanlı türküyüm sizden biraz farklı olarak. Çünkü ALLAH a KURAN a HZ MUHAMMED (SAV) e haşa ve kella her türlü hakaretin serbest olduğu bir müslüman ülkesinde mk atatürk ü koruma kanunumuz var (5816) . İş böyle olunca kin duymuyorum ama zerre kadar ne severim nede yaptıklarında saygı duyacak birşey görebilirim . Sizede görüşlerimi empoze etmek değil sadece bilmediğiniz hususlarda veya bakmadığınız açılarda daha objektif olup daha dikkatli tahlil yapmanızı tavsiye ederim . ESSELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BEREKATUHU (ALLAH’IN SELAMI RAHMETİ VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN )

 10. nasıl seversiniz anlamıyorum.. m kemal zamanında yaptırılan güzellik yarışmasını nasıl açıklayacaksınız.. bence m kemali sevenler şunu anlamıyor.. ALLAH seni ırkına değil ; müslümanca yaşayıp yaşamadığına bakacak..anlamıyormusunuz.. birde hala müslümanım ve seviyorum diyorsunuz.. çelişiyorsunuz.. sizi dillendireyim mi ? evet müslümanım ve m kemalin güzellik yarışması yaptırmasını bacılarımızı çırılçıplak soymasını tasvip ediyorum. müslümanım ve meclis konuşmasında gökten indiği sanılan kitaplar demesini umursamıyorum.. müslümanım ama kuranı kerimi yasaklanmış..müslümanım ama şapka takılmadığı için asılan alimler yalandan !!!!! ibaret..daha da uzatabilirim…müslümansın hala ölemi?

  • filistin sina cephesinde senin halife’nin geri çekil emrine uymadığı için diyarbakır a sürülen mustafa kemal’in karşısında 160 bin filistinli süvari, ingiliz ordusu tarafında hilafet ordusuna karşı savaşıyordu.

   bugün bacılarına amerikalılar tecavüz ediyor ortadoğuda; bu daha mı çok hoşuna gidiyor?

   kadın erkek eşittir koç, raad ol. seni ilgilendirmez kimsenin çıplaklığı.

   • YAKINDA NE İSLAMCI OSMANLI NE DE BATI UŞAĞI CUMHURİYETÇİLERDEN ESER KALACAK.YAŞASIN TÜRKİYE DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ.YAŞASIN TÜRKİYE-KORE KARDEŞLİĞİ.O TAPTIĞNIZ GELSİN DE KURTARSIN BAKALIM.BEN DE CENGİZHAN VE TİMUR’UN TORUNUYUM.

    • Adın MÜSLÜMAN adı dinin şaman dini . Defol git önce adını değiştir bari… Ben onun bunun torunuyum diyeceğine…

     • TİMUR ATAMIN HEM TORUNU HEM DE KOMUTANININ ADINI TAŞIDIĞIM İÇİN GURUR DUYUYORUM.GERÇEK TÜRK’ÜM VE ŞAMANOĞLU ŞAMAN’IM.

 11. Atatürk olmasaydı, analarımız Türk olurdu ama ya babalarımız kim olurdu ? Bir düşünün bakalım ! Dilimiz, dinimiz, vatanımız…,ne olurdu ? Uzatmıyorum ve hakaret bile etmiyorum, değmezsiniz.

  • Atatürk vardı da ne oldu ? Babanın adı hüseyin görünüşü yorgo, Osmanlıcanın nesi vardı da latin ( Yunan) alfabesine geçtik . Vatanımıza sadece tecavüz vardı kayıp ettikte benim mi haberim yok, Eğer Osmanlı toprak bırakmasaydı geride merak ediyorum da mk Atatürk 1 karış toprak alabilir miydi ,şeriat mı kaldı,Osmanlı’nın belgeleri mi kaldı,anaları bacıları soyup güzellik yarışmasına kim yolladı,başındaki başörtüsü sana yakışmıyor çıkar daha güzel olursun deyip dini sallamayan kimdi , Mustafa kemal kadar Halit karsıalanı tanıyor musun, Mecliste nasıl öldürüldü,Peki ya liman von sanders yabancı iken 6 ay filistin cephesinde çatışırken mk Atatürk’ün 39 gün sonra kaçması ne demek ? değişen pek bişey yok ha yunan gelmiş almış ha biz onlardan olmuşuz aynı tas aynı hamam

  • ŞİMDİ ÇOK MU FARKLI?GAVUR PİÇİ,PİS ARAP VE AŞAĞILIK ZENCİLERLE YATIP KALKIYOR O TÜRKİYELİ FAHİŞELER.TÜRKİYE,TÜRK DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ(KUZEY KORE)OLANA DEK İSTEDİĞİMİZ YAPACAĞIZ.

  • BENİM ADIM EBUBEKİR BALCI.TİMUR(OSMANLI’NI DÜMDÜZ EDEN TÜRKOĞLU)ATAMIN KOMUTANLARINDAN BİRİNİN ADINI TAŞIMAKTAN GURUR DUYARIM.ŞAMAN İNACINA SAHİBİM.GERÇEK DEVLET İSE KORE DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ(KUZEY KORE)DİR.VAR MI BİR İTİRAZIN?HEM TÜRKOĞLU’NDA KORKAKLIK ASLA YOKTUR.

   • O zaman seni pistlere bekliyoruz canım kardeşim savaş için ilk atağı buyur başlat ki bizde korkak değilmiş bizde gidelim diyelim evde yatarak korkak olmadığını ispatlayamazsın biliyorsun değil mi ? Hadi sen bi silah al ve korkusuzca savaşa 🙂

    • TÜRKLÜK İLE KORKAKLIĞI AYNI KEFEYE KOYAN SENİN GİBİ SOYSUZDAN DA BAŞKA BİRŞEY BEKLENMEZDİ.SENİN GİBİ TÜRKİYELİ AYNI GAVURİ,ARAP VE ZENCİ GİBİ AŞAĞILIKTIR.

     • Eğer yükseklik senin gibi olmaksa aşağılık olmaktan şeref duyarım. Sonuçta sende bir gün aşağıya geleceksin 🙂

      • SEN KENDİNİ TANITMA.ÇÜNKÜ ZATEN AŞAĞILIKSINIZ.TÜRKİYE KORE OLACAK.BAŞKA YOLU YOK.

 12. yaw adam zamanın deccalı siz sevmekten bahsediyonuz. kişi sevdiği ile beraberdir haberiniz olsun. atatürk nereye siz oraya.

 13. Anlayın arkadaslar..bu pez…ler. bizleri ayrımcıla suruklemek istiyorlar!!..kanmayalim..Ulkemiz her etnik kökeni ile bir resimdir. Nasil bir denizn mavisi,doganin yesilligini,günesin sari ve diger renklerini kara kalem ile resmedemiyorsan bir ÜLKENİN insan etnikligini yok edip kara kalem ile güzel bir resim yapamazsin. BU ADİ GAZETE (ilkedfa adını duydum) halkimizi guruplastırmaya ve bölmeye calisiyor. BİZ ARTIK ASTIK BUNLARI..ister AK partili ol istersen CHP.MHP…..asalim bunları..! TURKİYEMİZ üzerinde oyun oynatmayalım, kavga ve tartismamizi aramizda yapalim, Allah ulkemiz korusun,,,iyiki vardin ATAM.

  • Bu ülkede birçok etnik köken var orası amenna ama ” NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ” kürtsen oo gittin senide bombalar valla dersimde 😀

 14. 2 Dakika bastığın toprağa bak sonra düşün. Eğer hala saygı duymuyorum diyorsan sana önerebileceğim daha güzel bir vatan yok. Suriye’de hakiki müslüman var gidin oraya. Ne müslüman ama …

 15. Bağnazlık yapmanın lüzumu yok Kur’an da bile hoşgörü mevcutken Atatürk’ün inanç özgürlüğünden dolayı ona nefret duymak büyük bir gaflettir . Herkes oturup bir düşünsün o nutuğu yazabilecek bir edebi bilgi ve kültür bu kadar inkılabı oluşturacak bir zihniyet ve bu kadar bağnaz köklü bir toplumun dinini yönetimini değiştiren bir adam dünyanın neresinde var ne olursa olunsun saygı duyulması gereklidir ! Atatürk’ün yaptıklarını yapabilmiş bir isim söyleyin bu düşüncelerimden vazgeçeyim .

  • Allah’ın resulü Hz. Muhammed (s.a.v) en iyisini yapmadı mı diri diri gömülen kızları analarına bağışlamadı mı sen bana nutuk diyorsun haa bide Kur’an ı kerim de ki hoş görü istiklal mahkemelerince asılan alimler , din adamları ve şapka takmadığı için bombalanan Rize ve Dersimi kast etmiyormu

   • Sevgili kardeşim ben saygı duymaktan bahsediyorum sen onun yerinde olsaydın emin ol aynısını yapmak durumunda olurdun tabiki bunda Atatürk’ün koyu Türkçü,faşist yaklaşımının etkisini yok saysak bile aynı şeyi yapmak zorunda kalacağını düşünüyorum 600 yıllık koca devleti yıktıran azınlıklardı ihanetlerdi kürtlerdi araplardı ermenilerdi zaten onlar sorun çıkarmasa sence böyle canice hareketlere gerek duyarmıydı bu denli yüksek özellikler barındıran bir kişi .. nickindende anlaşıldığı üzere büyük bir acın var eğer bu olaylar nedensizse Atatürk’ten ilk nefret eden ben olurum ama biraz objektif ve zamanın şartlarına göre değerlendirmek lazım olayı kimse kimseyi bir sebep yokken öldürme gereksinimi duymaz heleki Atatürk gibi çağdaş bir insan ha yapılanlar doğrumu tabikide değil ama zamanında osmanlının hoşgörüsü yüzünden ne hale geldiğini sende biliyorsundur diye düşünüyorum .. hiç bir görüşün arkasına sığınmıyorum olaylara objektif bakmak istiyorum sadece bu olay bir nevi 15 kişilik taraftar grubu olay çıkarır ama cezayı takım yer bu ne kadar adaletliyse dersimde o kadar adaletli ..

    • filistin cephesindeki haini bulmanız temennisiyle sağa sola sataşacağınıza önce hainlerinizi siz bulunuz yıllarca Sultan II.Abdulhamit (cennetmekan) e sövdürmeye çalışan bir adam var kimdi ? 64.000 Kafa tasını ölçtürerek türk mü değil mi diye baktırma iznini veren kimdi ? Ki İSLAM dinine ne kadar yatkın bir durum sırf etnik köken için yapılan çalışmaya bakın vay anasını be çığır açtı çığır… Hainler din adamıydı o yüzden sevr i imzalayan kimdi ? lozanı imzalayan kabullenenler kimdi ? verilmiş libni adasını bile yazmaktan aciz zihniyet sayesinde yunanistanın elinde olan adayı görüp mutlu mu olmalı . Ahh canım kardeşim ahh . Bu ülkede şapka takmıyorum dediği için rize bombalatılmış sen gelmiş hain diyorsun. ne biliyorsun neyle yargılıyorsun bilmiyorum ama MÜSLÜMAN İSLAM ile yargılar . Ve yargı sonuca varır. Senin atan değil midir kürtlere zorla ben türküm dedirtmeye çalışan senin atan değil midir sırf kürt olduğu için katliamlar yaptıran daha sen kime hain diyorsun yazık sana be adam…

 16. arkadaslar allah mustafa kemali vazifeli olarak gonderdi..gercek muminlerin kim olup zayif olan larin kim oldugunu ayikladi ve imtahan etti.bu imtihanda.kaybedenler oldu.mustafa kemala gelince.o zaten ahirete inanmadiki .dini cok iyi bildigi halde dinin yasaklarina uymadi ve oda kendi imtihanini verdi kaybedenlerden oldu.fakat yaptigi icraatlarla dunya islerini gerektigi kurallar ile kurdu kendi hakimiyetini .kabul ettirdi .bu kabul ettirme halen daha suruyor.ve icraatlari surdugu surece gunah defteri kapanmamistir ,o kadar akilli ve zeki bir insan kendine verdigi zarara bakin ona kizmayin onun icin aglayin.cunku cehennemden buyuk azap varmi… netice de oda bir adem oglu dan bir insandir insan soyundan akilli bir insanin cehenneme girmesi ne acidir ona yazik oldu dunyanin 57 senelik omrunu ebedi omrune tercih etti ve aldanan lardan oldu yazikkk>>

 17. Mustafa Kemal e kötü gözle bakan
  gafil değilse cahil
  cahil de değilse haindir!
  Allah mekanını cennet etsin.bütün Türk ve İslam dünyası önünde
  haçlılara,sömürgecilere karşı
  adeta bir set,bir kale vazifesi gören Anadoluyu,haçlıların işgalinden kurtarmakla kalmamış
  ardımızdaki tüm milletlerin özelikle Asya daki Türklerin,yıkımına da engel olmuştur.

  Atatürke kötü söyleyenin Türklüğünden,dininden,ve mayasından şüphe etmem
  eminim.bi sorun vardır.

  Atatürk ü anlamak ciddi bir iştir.orda burda Atatürkçüyüm diye gezen saçma insanlara bakıp da Atatürkü yargılayamazsınız.Atatürkü bağlamaz.

  şimdi sizin zihniyet,sözüm ona dindar ! islamcı falan
  o kadar yalanlara çamura siyasete pisliğe bulanmışsınız ki
  size bakıp hz Muhammed e kötü laf söylemeyez kimse…..aynı bunun gibi

  ayrıca sitenin adı da o kadar komik ki.cumhuriyet…hem de milli
  ama Atatürk düşmanı.nasıl oluyorsa bu…traji komik.cahilane.

  • sana tek diyeceğim şey şu türklerin atası ilan edilen adam imanlı bir millettin başına imansız bir lider olarak geldi onun ilkelerini çok iyi bir şekilde bilen ve islam dinine mensup olan bir birey ona karşı zerre kadar sevgi ve saygı duymaz.

    • Niye kaderi mk Atatürk mü tain ediyor veya senin var olma sebebin mk atatürk mü ? ALLAH AZZE VE CELLE ayarlamıyor mu kaderi ?atatürk mü ayarlamış ? Kahramanmaraş Gaziantep Şanlıurfa gibi yerlerde atatürk mü varmış da onlarda şuan konuşabiliyorlar. Türkiye de olan şey milli mücadeleydi kemalist mücadele değil . Seyit on başını da okullarda duvarlara resim ve putlaştırmalıydınız o zaman ama yemez çünkü o top BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM diye kaldırıldı tutmaz o . Ama tek başına o gemileri vurmasaydı demiyorsunuz hiç orda atatürk yoktu mesela 😀 önce sen bi beynini ellerinden kurtar düşünme fırsatı bul ardından sağa sola laf at 😀

 18. Yıllarca Atatürk sevdirildi. Kabul dedik. Asılan imamlar vatan haini din düşmanı denildi tamm dedik. Kur’an yasaklandı dediler Arapça dili tü kaka deyip ezanı saırlere ululattılar. Sarıklı cübbeliler gerici dediler kapalılar şeriatçı dediler hastalıklıymışlar gibi baktrdlr tamam dedik. Kapalıysan benim gıbi çağdaş ınsanın benım üniverstmde yerin yok dıyıp bız sabır çektik. Sokaklarda sakallıysan pis hacı dıyıp dışladılar la havle çektik. Sen dindarsan mala mülke paraya ihtıyacın yok dııp işe almadılar namazında örtünüde git evde kıl yap dediler Allah a sığındık. Be benim fikri hür vicdanı hür kardeşlerim teyzelerim sorarım size hangimiz çağdaş hangımız gerici biz kimseyi darbeyle indirmedik kimsenın mını eteğine açık sacına laf söylemedik hiç kimseyi meydanlara döküp her ne olursa olsun vatan bağımız var diip arkadası arkadasa kirdrmdk. Allah her zaman mazlumun yanindadir biz sadece Allah’ a siginan ecdadin torunlariyiz cocuklariyiz ve sabrimizin mukafatini bu son yillar da gormekteyiz. Biz ayrimci degil uzlasmaci gencleriz. Bir olalim hangi fikirde olmamiz onemli degil. Allah danda emirlerindende korkmayalim cunki sonumuz onun yani

 19. meb in sitesine girin Dünya devletlerinde önemli adamların ATATÜRK hakkında dedikleri sözlere bi bakın ve ATATÜRK hakkında ondan sonra konuşun.

  • ona bakarsan michael heart ın tarihteki 100 büyük insan adlı kitabında 1 numarada peygamberimiz hz.Muhammed (s.a.v) var ve nedeninide yazar şöyle açıklıyor ölümünden 1400 yıl geçmesine rağmen saygınlığının, sevgisinin ve kurallarının hala devam edebildiği için diyor…

 20. Ben Fatihi de Atatürkü de seviyorum.ikisi de benim için değerlidir.birini yüceltip diğerini yerin dibine batırmam..aşağıda herifin biri Atatürkü sevene ” ya şarapçı ya Kızılbaş ya soyu karışık ya da cenabet gezen İslam düşmanı Müslüman düşmanı ateist.” demiş.
  Elhamdülillah müslümanın kardeşim. ama bu lafları söyleyen sen müslümanmısın onu Allah bilir…

 21. Ataputu sevmemem için bir çok neden var. ama sevebilmek için tek bir neden bulamıyorum. Yakın Tarihi iyi bilen. Zaten ondan nefret eder. ama Beynini çalıştırmayanlar onu gözünde büyütür. sevenlere soruyorum. Ne yaptı.? bana belge sun. çünkü ben senin gibi kör Cahil değilim yalana kanmam. belge isterim.ben Tarihi sizler gibi köşe yazarlarından değil. Arşivlerden öğrenmeyi yeğlerim. Tarafsız yalansız.

 22. Mustafa Kemal’i seviyorum diyenlere bakıyorsun ya şarapçı ya Kızılbaş ya soyu karışık ya da cenabet gezen İslam düşmanı Müslüman düşmanı ateist.

  Bunlar dışında Mustafa Kemal’in gerçekte ne olduğunu İslam’a Millete Anadoluya nasıl kan kusturduğunu Yunanı denize döken milletin YUNANDAN beter dinsizlerin masonların zulmüne maruz kaldığını bilmeyen cahil insanlar var.

 23. Arkadaslar sahsim adina konusacak olursam, bu kisiyi 8 yasindayken Almanya´da haftada iki gün Türk dersi aldigim zamanlar tanimaya baslatim. Bize dagitilan kalin, kalin kitaplarda her konu neredeyse Atatürktü. Ögretmenler öve, öve bu sahte kahramani bizlere sevdirmeye calisiyorlardi, yalniz bi türlü kahraman oldugunu kabullenemedim dolaysiyla sevemedim. Tam tersi bunun adini ve resmini duydukca/gördükce sinirküpü oluyorum. Hala da öyleyim! Yalniz konu Fatih Sultan Mehmet olunca, sinirküpü olan sahsiyet birden sekerküpü oluyor. Bunlarin hangisi kahraman? Birde bütün batililar (hiristiyan ve yahudiler) Atatürkü hep överlerde padisahlara gelince bir türlü övemezler! Neden acaba?

 24. hay ben sizin gibi insanları… neymiş nıye sadece ataturkmus neden kz karebekır , r.orbay vs yokmus?? yahuuuu ONLARI TOPLAYAN , ORGUTLEYEN KIM???? MESELA AKP ICIIN SIZ GELIP F. SAHIN MI DERSINIZ TAYYIP MI DERSINIZ…SIZ KAFAYI ATATURKLE BOZMUSSUNUZ HASTALIK OTESI SOLUCANLAR SIZI….

  • Atatürk’ü doğuya yollayan da vahideddin han ama ona vatan haini diyorsunuz ? bu ne lahana bu ne perhiz . Olayları bilmemen gerçekten yaptığın yorumdan çok rahat anlaşılıyor

 25. DUNYADA OLMUS BIR INSANIN RESMINI YIRTMAKTAN DOLAYI HAPIS YATAN TEK ULKE TURKIYE !!! ISTE CAGDAS MODERN ATATURK CUMHURIYETI !!!!HINDISTANDADA INSANLAR INEGE TAPIYOR SIZ ANLADIZ ONU>>>

 26. Bu ida edilen edilen olayın doğru olmadığı kanısındayım. Ak eza Mustafa Kemal bu ülke için çok şeyler yaptı.Lider olması da bu ülke için gayet isabetliydi.

 27. olum bu nasıl bir site ..edit.. yaaa…..sizin gibi şerefsiz bir köpek sürüsüne atatürk değil adolf hitler gibi totalitir ve sağ kanat sosyalist bir lider lazımdı ozaman görürdünüz ..edit..

  EDIT:Kendi anandan şüphen mi var ki milletin anasına dil uzatıyorsun?

 28. Haydar Ali :

  seviyoruz yobazlar,zorunuza mı gitti? haha kudurun lan şerefsizler

  Kimsenin zoruna gideceğini sanmıyorum.Bu şekil fanatik ifadelere gerek yok.Seviyorum şu nedenden dolayı, sevmiyorum şu nedenden dolayı.İnsanların gönlüne ipotek koyacak değiliz.Kişi sevdiği ile beraberdir.

  • Haydar ali kardeş, sen alevisin sanırım?
   Yoksa bu kadar küfürbaz olmamalısın, yobaz ne demek yahu? Atatürk 15.000 onbeşbin aleviyi katletmiş halen sevebiliyorsan, deveye diken insana siken demişler. Ben aleviyim ama nefret ediyorum bu adamdan

 29. Ne ararsın Allah ile aramda!…
  Sen kimsin ki orucumu sorarsın?
  Hakikaten gözün yoksa haramda
  Başı açığa niye türban sorarsın?
  Rakı, şarap içiyorsam sana ne.
  Yoksa sana bir zararım, içerim.
  İkimiz de gelsek kildan köprüye,
  Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim
  Esir iken mümkün müdür ibadet?
  Yatıp kalkıp ATATÜRK´e dua et.
  Senin gibi dürzülerin yüzünden,
  Dininden de soğuyacak bu millet
  İşgaldeki hali sakin unutma.
  ATATÜRK´e dil uzatma sebepsiz.
  Sen anandan yine çıkardın amma
  Baban kimdi bilemezdin şerefsiz.

  • Ne işim var Allah ile aranda
   sen kimsinki ne tenezzül edeyim
   necip ağam fazıl paşam diyor ya
   acırız tükürüge o yüze neden tüküreyim
   keş isen müptelaysan bana ne
   girer bir deliğe ölene kadar çekersin
   içki içip sağa sola sarkarsan
   tek söz denir zatma Allah belanı versin
   80 yıldır esir idim yine ettim ibadet
   darbe yap ,isyan çıkart huzur bulsun bu millet!
   sen babanı maymun bellemişsin ya
   doğuranla maymuna sor yeter sana bu zillet.
   Irz namuz bilmedin aldın eline sazı
   mektebindende ettin onca masum kızı
   evrim dedin devrim dedin gemi aldın azıya
   kime uşaklık ettin seni garbın soysuzu
   Aldın eline oku,millet çeksin sefalet
   irtica dediğin asılsız bir kehanet
   dini afyon sandın geçmişinden utandın
   ALLAH diyen ceddinden bu mu kaldı emanet
   şehidini unuttun dipte yatar kefensiz
   amacın milletimi yapmak sen gibi dinsiz
   anan kimliğinde yazar amma
   rusmuydu ingilizmiydi baban hala belirsiz

   • senın ananda sorun varsa baban kim oldugu bellı olmaz anadolu kadını ite köpege yol verecek kaar aciz degıl anadolu kadını elınde bakracla gögsunden vurulacagını bılerek askere su vermek ıcın can atar..ben sevmıyorum sizinde zorunuza gitmesın 😀

  • benim ninem şerefli bir türk mücahidesiydi yani senin anlıcan bizim namus bekçilerine ihtiyacımız yoktu gerekirse intihar eder yinede şerefimize leke getirmeyiz çünkü biz gerçek türküz ama sizin gibi türk olduğunu idda eden ecnebilere berki bekçi lkazımdır

 30. ya siz ingiliz ajanı mısınız israil ajanı mısınız anlamadım..yurt dışında ne kadar türkiye düşmanı varsa onlar da sevmez atatürk’ü..vatan hainisiniz koçum siz..amk alçakları

  • asıl vatan haini sizlersiniz 8 yıl boyunca ben o adamın önünde saygı duruşunda durdum kimdi o bana derslerde anlata anlata bitiremedikleri atatürk başımdaki örtüyü açmama çağdaşlık peygamber efendimiz sav sünneti olan sarığı kaldırtıp yerine şapka kanunu getiren isviçrenin kanunlarıyla türkiyeyi rezil kepaze eden ALLAH ın yasakladığı içkiyi medeniyetin simgesi olarak gören selanik denen yerde nufusunun %95 ni yahudilerin oluşturduğu bir yerde doğmuş bana bu adamın türk milletine ne gibi bir faydası olduğunu söyleyenle sonuna kadar münazara ya varım bizler bir bayrak altında ırk ayrımı yapmadan yaşamış bir milletiz andımız buna rest çekiyo kim o zaman bu adam yahudi kökenli bir ajan sonun geldi yahudi tarihten silinmene az kaldı .

 31. atatürk olmasa idi siz birer …… her sabah ezan ile değil çan sesi ile uyanırdınız çoluğunu cocuğunu …….
  EDIT:Küfür
  Küfür etmek için yanlış yerdesiniz

 32. Bu tür siteleri ve Blogları ciddiye bile almayınız, yorum dahi yapmayınız, cehaletin yanında ve karşısında kitap gibi sessiz olun arkadaşlar!!!!

 33. beni dinleyin sizi alçaklar ! siz şu an yoktan var olmuş bir ülkede onun size vaadettikleriyle yaşıyorsunuz daha onun tırnağı bile olamazken siz kim olupta ulu önderim Mustafa Kemal’imi yargılıyorsunuz! Alçaklar! Kimin sayesinde bir yurdunuz, bir hayatınız var? Zaten bunları yazan kişiler Türk olamaz ki. Yanından bile geçemeyen alçak PKK’lı köpekler. Sizin yüzünüzden bu durumdayız. Eğer Türkseniz ise adam olup atamıza, değerlerimize ve cumhuriyetimize sahip çıksaydınız burada olmazdık.Dinsiz imansız mıydı sanıyorsunuz siz Atatürk’ü. Bu size gelsin YÜZYILIN HAİNLERİ: Türk gençliği daha ölmedi! Yavuz salağı

  • gerçekten ibretlik bir yazı,Zira Adamı putlaştırdınız dediğimiz zaman darılıyorlar bize 🙂

  • aynen öyle ama bi fark var ben sanmıyorum o adam dinsiz ve imansızdı diyorum seninde az dinden imandan heberin varsa öyle dersin.

  • Biri mk Atatürk e müslüman mı dedi 😀 Ben sevdiğimi de sevmediğimide araştırırım çünkü sevmekte sevmemekte bilmekle meydana gelir 🙂 Ama anladığım kadarıyla sen hiç araştırmamış herşeyi lise kitaplarında yazanlar sanmışsın ama bana kalırsa biraz yanılmışsın ceddini atatürk sanmışsın Koskoca osmanlıyı yok saymışsın … Araştırman temennisiyle…

 34. İnanamıyorum bu ankete, Sevmiyorum diyenler Allah rızası için biraz araştırma yapsınlar. Tv lerdeki batının uşaklarından Atatürkü dinlemeyin onlar Atatürkü tarihten silmek istiyor. Okuyun araştırın, İnanın Dünyanın Türkiye dışında her hangi bir ülkesinde Atatürke daha çok saygı duyuyorlar ve şöyle söylüyorlar Siz Türkler çok şanslısınız çünkü Atatürk gibi bir lidere sahiptiniz.Şimdi hainler onu elimizden ve aklımızdan söküp almak istiyorlar. Nutuğu lütfen okuyun. Dünya üzerinde bir çok lider Nutuğu okumuş.Peki biz niye okumuyoruz.

 35. Atatürke bu kadar düşmanca saldıran insanlar, Atatürk Türkiyesin de yaşamayı hak etmiyor, onların hakettiği hiçbir medeni gelişmenin olmadığı, kadınların evlere hapsolduğu, işinin güçünün koca ve çocuklara bakmak olduğu, ülkede bilimsel faaliyet adına birşeyin olmadığı, gericiliğin yobazlığın hüküm sürdüğü bir ülke hem sizin için yaptıklarından yararlananıp hem de ağız dolusu küfür etmek buna neler denir kim bilir, istediğiniz kadar ona saldırın etrafınıza bi bakın herşyde onun izleri var ve siz istediğinize neredeyse 100 yıldır ulaşamadınız, kötü haber asla da ulaşamazsınız hakaret ederek yalnızca kendi entellektüel seviyenizi gösterirsiniz eğer bir seviyeden söz etme imkanı varsa tabii.

  • Bacım bi ara ortaçağ buluşlarına bakarsan o medeniyetin gelişmediği yerde nelerin kimler tarafından bulunduğunu görürsün . Ayriyetten bu topraklar osmanlının emaneti mk atatürk olmayan bir yerde bir ülke kurmadı ha hoş olanıda kurduğu pek söylenemez ya 😀 Sonuçta bu savaşın adı milli mücadele halk mücadelesi yani gaziantepte şanlı urfada kahramanmaraşta atatürk yoktu sonuçta 😀 millet kendini kurtardı yani ve burası atalarımızdan dedelerimizden kanıyla kazanıp bize miraz bıraktığı topraklar . Keşke mk atatürk gidip başka bir yerde toprak alma gücüne sahip olsaydı kendi doğduğu selanik şehrini de alırdı bence 😀 Safsatalar ve inanan sizler RABBİM hepimize hidayet nasip etsin . Herşeyde onun izlerinden çok heykelleri var resimleri var . Keşke sadece izi kalsaydı ama ilerleyen zamanlarda izi bile kalmayabilir o zaman şaşırmayın .

 36. ne yani atatürk ün yaptığı iyilikler battımı size.eğer atatürk bizi kurtarmasaydı şu anda ne müslümanı hayatta bile olamayacatını siz hangi insanlardan çıktınız böyle. atatürk size ne yaptıda ona böyle kin duyuyorsunuz?atatürke ağzınıza geleni söylüyorsunuz ama aslında sizde onun soyundan geliyorsunuz .siz neyin kafasını yaşıyorsunuz?hatta size kanıtlarım var alın bakın “atatürk ve islamiyet seti” bakında kendinizden utanın reziller!!!!!

 37. Arkadaşlar tek bir şeyi merak ediyorum neden ona karşı bu kadar öfkelisiniz.ben onun suçunu biliyorum dinine bağlı modern çağdaş hür bir türkiye devleti kurmak değil mi.YAZIKLAR OLSUN.Bu ağır lafları hakedecek en insan insan ulu önder

  • çok doğru düşünüyorsun kardeşim ATATÜRK’E DİNSİZ DİYENLER ESKİŞEHİRDE YAPTIRDIĞI CAMİYE BİR BAKSINLAR BUDA MI YALAN MİHALİÇÇIK ATATÜRK CAMİ İADI SANI BELLİ buda size kapak olsun:)

   • Atatürk gibi bir isim ve cami? çok saçma.
    Kazım Karabekir Camisi, Fevzi Çakmak Camisi var hemde bir çok ilde ama Atatürk Camisi yok,nedenini sormaya gerek var mı? Yok bu yüzden insanımız öfkeli değil sadece sevmiyor.Ölmüş bir adama öfke duyulmaz sadece acınır.Atatürk’e biz dinsiz diyoruz bir çok yabancı Mason listesinin başında yer alan bir ismin din ile diyanetle pek işi olmayan bir ismin tartışılması normal.Stalin yada Mao ne kadar dindar ise M.Kemal de o kadar dindar.

    • ne yani birisinin size ii görünmesi için illa sizin için yalakalıkmı yapması gerekiyo biz hem müslüman hem devrimci olmak istiyoruz biz ATATÜRKÇÜYÜZ.bizi çekemeyenler gidebilir nasıl bi mantığınız var anlamıyorum.pardon sizde mantık yoktu bu dediklerimide anlayamazsınız!!!

    • Atatürk’ün dininden sana ne?Müslüman olduğuna aşikar AMA OLMASA NE OLUR?SEN Mİ YARGILAYACAKSIN ATATÜRK’Ü?
     “Tanrı birdir, büyüktür. Bizim dinimiz en makul (akla uygun) ve tabii (doğal) bir dindir. Ve ancak bundan dolayı da son din olmuştur. Bir dinin tabii olması için akla, fenne, ilme ve mantığa uyması gerektir. Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur… Ey millet, Allah birdir, sanı büyüktür. Peygamberimiz, Efendimiz Cenabı Hak tarafından insanlara dinin gerçeklerini bildirmeye memur ve elçi olmuştur… İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor. Bu sebeple en mükemmel dindir… Varlık dünyasının bütün kanunlarını yapan Cenab-ı Haktır… Dinime, gerçeğin kendisine nasıl inanıyorsam buna da öyle inanıyorum”

     Mustafa Kemal Atatürk

     (Bir kimse, bir mümin hakkında olmayan bir şey söylerse, iftiraya uğrayan kimse, onu affedinceye kadar, Allahü teâlâ onu Cehennemde bırakır.) [Ebu Davud]

     kardeş iftira ettiğin için bir fatiha oku Atatürk’e affetsin seni iftiradan cehenneme gitmeyesin

 38. Atatürk’ü seviyorum çünkü bugün onun sayesinde camilerimzde ezan sesi yankılanıyor hiç düşündün mü o dönem amerika ingiltere himayesi altına girmek isteyenlerin dediği yapılsa bugün nolurdu diye.salak sanki onlar müslümanda ezan sesini son ses açıcaklar yaşamamıza bile izin vermezlerdi.ALLAH AŞKINA ATATÜRK’ÜN DİNLE İLGİLİ SÖZLERİNİ Bİ AÇTA OKU CAHİLLL.Atatürk o dönemin dindarlarından biriydi.sen bugün ona küfredebiliyosan yine onun sayesinde.lütfendediğim şeyi bir araştırında konuşun nasıl övmüş müslümanlığı görün.ATATÜRKKK<3<3<3

  • Adalet mülkün temelidir (HZ ÖMER RA.)
   Köylü milletin efendisidir (KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN)
   ben sözleri araştırsam yine bunun gibi uydurma şeyler çıkacak . Yunanistanda bir türk köyü şeriatla yönetiliyor . Yunanlar bile kendi yasalarını dayatmıyorken sen çıkmış ne diyorsun . gidip koşa koşa isviçre kanunlarını alan kimdi ? Ezanın türkçe okutulmasını sağlayan evinde KURAN-I KER’İM bulunduranları yaka paça karakola alan çocuklarına KURAN öğretenleri bu çocukları zehirliyorsun diye yargılayan zihniyet kimdi . İkisi bir arada tezat… Bence ters düşünüyorsun çok güzel bir söz var.
   İLİM CAHİLLİĞİ ALIR EŞEKLİK BAKİ KALIR diye gereken kişiler üstüne alınsın 🙂

  • zorbey su düsmanliginin sebebini yaz desem yazabilirmisin…peki sizin gibi dinci gecinenler yüzünden kac kisi dinden uzaklasiyor haberiniz var mi…gercek müslüman iftiranin en büyük günah oldugunu bilir..helede ölmüs bir insanin arkasindan konusmaz……hay sizin sifatiniza….yalanci din tacirleri..

   • Eger birisi baska birisinin yüzünden dinden cikacaksa, o kisi zaten tam inanmamistir ki, dolaysiyla zaten coktan dinden cikmis sadece kenidini kandirir. Niyet cok önemlidir. Ister inan ister inanma, hic kimse baskasi icin neden inanmadigi icin sorguya cekilmiyecekdir. Herkes kendi yaptiklari ile sorumludur. O yüzden baya bos yasiyorsunuz candost, ilk basta kendi dostunuz olun bence.

   • Putçular sizin putunuz çok seversiniz ona secde edin, edersiniz dünyada ne varsa ALLAH’a aittir sizin putunuza değil, sizin putunuz İSLAM DÜŞMANIYDI geberdi FİRAVUN soyundan ebedi CEHHENNEM de ALLAH’a dua ediyorum bu ülkeyi PUTLARDAN kurtulmamız için….

 39. Allahın laneti onun ve ismet inönünün üstüne olsun Allaha yaptıkları düşmanlıklar fitil fitil çıksın peygamberimize yalanlayan bu şerefsizlerin azabı arttsın acınmasın

  • Amin. Ama yanında Tayyip ve onun uşaklarına da azabı arttırsın. Dini alet edip halkı sömürdükleri Allah Allah ile aldattığı kul hakkı yediği ve merhamet sahibi olmadığı için

 40. Atashirk! Cani Cehenneme! Allah her saniye Kabir azabini cogaltsin kahretsin serefsizi! Allah kiyamet günü ebedi azabin en şiddetlisine atsin ve her saniye azabini cogaltsin! Amin!

  • Müslüman olsun gayr-i müslim olsun haksız yere beddua etmek caiz değildir. “Kim bir zimmiye eziyet ederse ben onun davacısıyım. Ben kime (bu dünyada) davacı olursam, kıyamet gününde de davacı olurum.

  • Allah ıslah etsin sizi yavuz bey. Allaha havale ediyorum sizi. Bildiği gibi yapsın. Sen rum veya ermeni devşirmesi olmalısın
   Atama laf söyleyemezsin çünkü onun tırnağının pisliği olamazsın.

   • Cumhuriyet.: Peki senin Baban kim.? Nüfusunda yazan kişi mi acaba. hiç Anana sordun mu.? yada sen daha emin olmak için. DNA testi yaptırmalısın. bence sen şüpheli görünüyorsun.

  • işte olayın özeti.mesela bi zamanlar kemalizm diye bişey çıkardılar
   belli bir zümre.bunu kendi menfaatleri için kullandılar.başka başka insanlar da Atatürke olan sevgi ve saygısından bu kavramı benimsedi.
   fakat o menfaatçi zümre,her pisliği yapıp Atatürk kılıfını uydurdular.
   kadınların göbeğine üfleyen ümmetçi muhammed ciler var ya.onun gibi.kendi pisliklerini büyük insanların adıyla örtmeye çalıştılar.
   gel zaman git zaman,Atatürk din düşmanı oldu ,hain oldu ,ingiliz ajanı bile oldu
   ingilizi sopayla kovalayan adam.
   mason oldu yahudi oldu dinsiz oldu….çelişkilere bak
   yahudi ve dinsiz :s milliyetçi ama mason..vs
   cahil salakların safsataları işte.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s